V Holýšově zvítězil opět Vladimír Beránek

Holýšov - Na domažlického borce ve finále nestačil vyčerpaný Pavel Hájek

První srpnový víkend jako již tradičně v tenisové sezoně patřil turnaji v Holýšově.

Letošní klání bylo rozděleno na dvě věkové kategorie, když dělící čarou byly oslavené 50. narozeniny. Turnaje se zúčastnilo 23 hráčů, kteří sehráli jak dvouhru, tak i čtyřhru.

Početnější skupinou byla ta, kterou zastupovali mladší a tato byla také započítávána do série turnajů Česká pojišťovna tenis tour 2009 (ČPTT 2009).
Boje na dvorcích probíhaly od sobotního rána do nedělního odpoledne a v horké letním počasí vyžadovaly opravdu hodně sil a právě to mělo rozhodující vliv na celkový výsledek.

Vítězem se stal Vladimír Beránek, který finálový zápas získal na svou stranu, nad již zcela vyčerpaným Pavlem Hájkem. Ten před finále musel absolvovat i finále čtyřhry a semifinále dvouhry. V závěru jej postihly křeče do nohou.

Třetími a tedy poraženými semifinalisty jsou Václavové Kubec a Dvorský. Tyto výsledky jsou také úvodním hodnocením do ČPTT 2009 pro dvouhru. „Při utkání panovalo obrovské vedro, ale mě horko nevadí, naopak ho miluji. I když se vítězství zdá jednoznačné, nebylo vůbec lehké udělat poslední krok k vítězství,“ zhodnotil vítěz holýšovského tenisového klání v kategorii do 50 let Vladimír Beránek, který tak obhájil loňské prvenství. Zároveň ´vysekl´ poklonu pořadatelům z TJ Holýšov: „Byl to super připravený turnaj. O občerstvení se perfektně postarali syn a otec Vrbovi. Zvláštní poděkování pak patří Slávině Dvorské.“

I ve čtyřhrách probíhaly vyrovnané souboje, když vítězství si odvezla dvojice Dvorský – Šindelář, obhájci vítězství z posledního turnaje na Šumavě. Toto vítězství je posunulo v celkovém pořadí tenisové tour na druhé místo o jeden bod za své finálové soupeře kolovečskou dvojici Hruška – Hájek. Třetí skončila dvojice Cenefels – Kubec a Dvorská – Ruský.

Kategorii padesátníků opanoval nestárnoucí Petr Bogner, když ve finále zdolal oddílového kolegu O. Tiefenbacha. Třetí skončily dvojice Nový a Gütter.
Zvláštní poděkování patří holýšovské radnici jmenovitě starostovi p. Pazourovi, který osobně přišel účastníky turnaje podpořit v jejich bojích a také ředitelce tohoto turnaje paní Dvorské za bezchybnou organizaci a pohodovou atmosféru.

SPOLEČNÉ FOTO. Na snímku jsou nejlepší hráči holýšovského tenisového klání.
Autor: Karel Fait